Positioner per positionsinnehavare

Endast positioner från och med 2020-01-01 visas i listan nedan.

Citadel Europe LLP

Aktuella positioner

Innehåller inga poster

Historiska positioner

EmittentISINPositionsdatumPosition I Procent
Scandic Hotels Group ABSE00076401562022-01-03<0,5
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-12-210,81
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-12-200,79
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-12-060,89
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-12-021,09
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-11-301,22
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-11-291,47
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-11-261,61
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-11-081,76
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-11-021,66
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-10-291,79
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-10-281,87
Aktiebolaget SKFSE00001082272021-10-27<0,5
Betsson ABSE00156722822021-10-20<0,5
Aktiebolaget SKFSE00001082272021-10-190,5
Betsson ABSE00156722822021-10-140,73
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-10-141,99
Aktiebolaget ElectroluxSE00165891882021-10-12<0,5
Aktiebolaget ElectroluxSE00165891882021-10-080,58
Aktiebolaget ElectroluxSE00165891882021-10-070,67
Aktiebolaget ElectroluxSE00165891882021-10-060,83
Betsson ABSE00156722822021-10-060,67
Betsson ABSE00156722822021-10-050,73
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-10-04<0,5
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-09-280,89
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-09-240,98
Betsson ABSE00156722822021-09-210,84
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-09-211,08
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-09-201,17
Betsson ABSE00156722822021-09-170,99
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-09-171,23
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-09-141,3
Betsson ABSE00156722822021-09-021,11
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-09-021,22
ICA Gruppen AktiebolagSE00006522162021-08-25<0,5
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-08-242,27
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-08-202,39
Betsson ABSE00156722822021-08-181,02
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-08-182,48
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-08-171,1
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-08-162,55
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-08-122,61
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-08-102,78
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-08-031,09
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-08-021,17
Betsson ABSE00156722822021-07-280,9
Betsson ABSE00156722822021-07-230,83
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-07-231,2
Betsson ABSE00156722822021-07-210,71
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-07-201,18
Betsson ABSE00156722822021-07-150,62
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-07-152,83
Betsson ABSE00156722822021-07-140,59
ICA Gruppen AktiebolagSE00006522162021-07-070,59
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-07-071,3
Samhällsbyggnadsbolaget i Norden ABSE00095544542021-06-29<0,5
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-06-281,23
Samhällsbyggnadsbolaget i Norden ABSE00095544542021-06-220,91
ICA Gruppen AktiebolagSE00006522162021-06-170,6
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-06-172,74
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-06-171,14
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-06-152,69
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-06-151
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-05-270,99
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-05-101,09
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-05-061,1
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-04-292,4
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-04-282,31
Elekta AB (publ)SE00001636282021-04-27<0,5
Alfa Laval ABSE00006958762021-04-27<0,5
Elekta AB (publ)SE00001636282021-04-260,59
Alfa Laval ABSE00006958762021-04-260,54
Elekta AB (publ)SE00001636282021-04-210,64
Alfa Laval ABSE00006958762021-04-210,69
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-04-192,15
ICA Gruppen AktiebolagSE00006522162021-04-190,5
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-04-162,01
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-04-161
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-04-120,9
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-04-081,91
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-04-071,78
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-04-061,6
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-03-291,47
Scandic Hotels Group ABSE00076401562021-03-261,3
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-03-250,89
Alfa Laval ABSE00006958762021-03-240,7
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-03-190,98
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-03-181,07
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-03-151,11
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-03-091,05
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-03-030,91
Alfa Laval ABSE00006958762021-03-020,69
Alfa Laval ABSE00006958762021-03-010,7
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-02-260,85
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-02-250,77
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-02-240,67
Alfa Laval ABSE00006958762021-02-190,69
Recipharm AB (publ)SE00057572672021-02-17<0,5
Elekta AB (publ)SE00001636282021-02-15<0,5
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-02-120,5
Alfa Laval ABSE00006958762021-02-110,7
Elekta AB (publ)SE00001636282021-02-030,51
Alfa Laval ABSE00006958762021-02-030,65
Alfa Laval ABSE00006958762021-01-290,58
Elekta AB (publ)SE00001636282021-01-28<0,5
Alfa Laval ABSE00006958762021-01-270,62
Elekta AB (publ)SE00001636282021-01-260,54
Alfa Laval ABSE00006958762021-01-120,5
Elekta AB (publ)SE00001636282021-01-110,61
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142021-01-07<0,5
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142020-12-180,5
Elekta AB (publ)SE00001636282020-12-180,53
Recipharm AB (publ)SE00057572672020-12-140,94
Recipharm AB (publ)SE00057572672020-12-090,74
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-12-03<0,5
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-12-010,56
Recipharm AB (publ)SE00057572672020-12-010,6
Recipharm AB (publ)SE00057572672020-11-300,58
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-11-270,66
Alfa Laval ABSE00006958762020-11-25<0,5
Elekta AB (publ)SE00001636282020-11-17<0,5
SSAB ABSE00001206692020-11-16<0,5
Elekta AB (publ)SE00001636282020-11-160,5
SSAB ABSE00001206692020-11-090,66
SSAB ABSE00001206692020-11-060,52
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-11-060,78
Alfa Laval ABSE00006958762020-11-040,59
Alfa Laval ABSE00006958762020-11-020,6
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-10-280,69
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-10-270,74
Alfa Laval ABSE00006958762020-10-230,52
Alfa Laval ABSE00006958762020-10-22<0,5
Alfa Laval ABSE00006958762020-10-160,56
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-10-080,81
Alfa Laval ABSE00006958762020-10-070,62
SSAB ABSE00001206692020-10-06<0,5
ICA Gruppen AktiebolagSE00006522162020-10-06<0,5
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-10-020,7
SSAB ABSE00001711002020-09-290,57
Aktiebolaget SKFSE00001082012020-09-290,66
Alfa Laval ABSE00006958762020-09-240,5
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-09-230,55
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-09-18<0,5
Samhällsbyggnadsbolaget i Norden ABSE00095544542020-09-160,86
SSAB ABSE00001206692020-09-110,6
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-09-110,57
Samhällsbyggnadsbolaget i Norden ABSE00095544542020-09-090,64
Axfood ABSE00069937702020-09-04<0,5
SSAB ABSE00001206692020-09-040,53
Samhällsbyggnadsbolaget i Norden ABSE00095544542020-09-030,59
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-09-010,62
Essity Aktiebolag (publ)SE00099221642020-08-31<0,5
ICA Gruppen AktiebolagSE00006522162020-08-190,55
ICA Gruppen AktiebolagSE00006522162020-08-140,6
Axfood ABSE00069937702020-08-100,5
ICA Gruppen AktiebolagSE00006522162020-08-060,58
Essity Aktiebolag (publ)SE00099221642020-08-060,5
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-08-050,52
ICA Gruppen AktiebolagSE00006522162020-07-310,6
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-07-31<0,5
ICA Gruppen AktiebolagSE00006522162020-07-300,59
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-07-300,5
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-07-29<0,5
Axfood ABSE00069937702020-07-27<0,5
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-07-240,58
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-07-220,68
Axfood ABSE00069937702020-07-200,59
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-07-170,7
ICA Gruppen AktiebolagSE00006522162020-07-100,56
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-07-010,52
Axfood ABSE00069937702020-06-220,69
Axfood ABSE00069937702020-06-160,73
SSAB ABSE00001206692020-06-16<0,5
Swedish Match ABSE00003103362020-06-16<0,5
Swedish Match ABSE00003103362020-06-150,51
Axfood ABSE00069937702020-06-150,66
SSAB ABSE00001206692020-06-080,57
ICA Gruppen AktiebolagSE00006522162020-06-080,77
SSAB ABSE00001206692020-06-050,63
Essity Aktiebolag (publ)SE00099221642020-06-05<0,5
SSAB ABSE00001206692020-06-020,79
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142020-06-02<0,5
SSAB ABSE00001206692020-05-290,86
Essity Aktiebolag (publ)SE00099221642020-05-290,51
SSAB ABSE00001206692020-05-260,99
ICA Gruppen AktiebolagSE00006522162020-05-220,88
SSAB ABSE00001206692020-05-221,09
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142020-05-210,5
Axfood ABSE00069937702020-05-200,59
SSAB ABSE00001206692020-05-191,18
ICA Gruppen AktiebolagSE00006522162020-05-190,9
Elekta AB (publ)SE00001636282020-05-18<0,5
ICA Gruppen AktiebolagSE00006522162020-05-180,89
SSAB ABSE00001206692020-05-181,25
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142020-05-15<0,5
SSAB ABSE00001206692020-05-141,35
SSAB ABSE00001206692020-05-131,4
Elekta AB (publ)SE00001636282020-05-130,51
SSAB ABSE00001206692020-05-121,62
Axfood ABSE00069937702020-05-120,65
SSAB ABSE00001206692020-05-111,79
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142020-05-110,56
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142020-05-080,73
SSAB ABSE00001206692020-05-071,89
ICA Gruppen AktiebolagSE00006522162020-05-070,9
H & M Hennes & Mauritz ABSE00001062702020-05-06<0,5
Elekta AB (publ)SE00001636282020-05-050,6
Axfood ABSE00069937702020-05-040,5
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142020-05-040,88
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142020-04-300,99
H & M Hennes & Mauritz ABSE00001062702020-04-290,56
Elekta AB (publ)SE00001636282020-04-280,54
ICA Gruppen AktiebolagSE00006522162020-04-270,89
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142020-04-201,03
SSAB ABSE00001206692020-04-201,9
ICA Gruppen AktiebolagSE00006522162020-04-170,9
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142020-04-160,92
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-04-16<0,5
Alfa Laval ABSE00006958762020-04-16<0,5
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142020-04-160,92
H & M Hennes & Mauritz ABSE00001062702020-04-16<0,5
ICA Gruppen AktiebolagSE00006522162020-04-140,89
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142020-04-140,72
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-04-140,74
Alfa Laval ABSE00006958762020-04-080,59
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-04-070,96
ICA Gruppen AktiebolagSE00006522162020-04-070,95
Aktiebolaget ElectroluxSE00001038142020-04-070,53
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-04-061,03
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-04-061,03
Alfa Laval ABSE00006958762020-04-020,68
ICA Gruppen AktiebolagSE00006522162020-03-311
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-03-311,16
H & M Hennes & Mauritz ABSE00001062702020-03-300,56
Alfa Laval ABSE00006958762020-03-300,77
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-03-301,21
ICA Gruppen AktiebolagSE00006522162020-03-270,94
ICA Gruppen AktiebolagSE00006522162020-03-260,86
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-03-261,32
Alfa Laval ABSE00006958762020-03-250,87
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-03-251,44
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-03-241,29
H & M Hennes & Mauritz ABSE00001062702020-03-200,62
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-03-201,04
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-03-190,98
SSAB ABSE00001206692020-03-191,87
H & M Hennes & Mauritz ABSE00001062702020-03-190,55
SSAB ABSE00001206692020-03-181,79
ICA Gruppen AktiebolagSE00006522162020-03-170,6
Alfa Laval ABSE00006958762020-03-170,91
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-03-170,86
Alfa Laval ABSE00006958762020-03-161,04
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-03-130,79
Alfa Laval ABSE00006958762020-03-131,11
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-03-120,81
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-03-110,76
SSAB ABSE00001206692020-03-111,84
ICA Gruppen AktiebolagSE00006522162020-03-100,5
SSAB ABSE00001206692020-03-101,75
Alfa Laval ABSE00006958762020-03-101,27
Alfa Laval ABSE00006958762020-03-061,33
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-03-020,85
SSAB ABSE00001206692020-03-021,61
SSAB ABSE00001206692020-02-281,58
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-02-270,79
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-02-270,79
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-02-261,01
SSAB ABSE00001206692020-02-251,49
Alfa Laval ABSE00006958762020-02-251,21
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-02-240,95
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-02-201,02
SSAB ABSE00001206692020-02-131,54
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-02-130,84
Epiroc AktiebolagSE00111669332020-02-12<0,5
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-02-110,73
SSAB ABSE00001206692020-02-111,6
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-02-100,67
SSAB ABSE00001206692020-02-071,57
Aktiebolaget SKFSE00001082272020-02-060,53
SSAB ABSE00001206692020-02-051,65
Alfa Laval ABSE00006958762020-02-031
Epiroc AktiebolagSE00111669332020-01-230,62
Alfa Laval ABSE00006958762020-01-170,9
SSAB ABSE00001206692020-01-151,52
Alfa Laval ABSE00006958762020-01-140,82
Alfa Laval ABSE00006958762020-01-030,74
Laddar sidan