Positioner per emittent

Endast positioner från och med 2020-01-01 visas i listan nedan.

Hansa Biopharma AB

LEI-kod549300LLEO25ZJJ3NT91
Summa procent3,42

Aktuella positioner

Innehåller inga poster

Historiska positioner

PositionsinnehavareISINPosition i procent (%)PositionsdatumEfterföljande Position (%)
PDT Partners LLCSE0002148817<0,52022-07-21N/A
PDT Partners LLCSE00021488170,522022-07-20<0,5
Arrowstreet Capital Limited PartnershipSE0002148817<0,52022-07-06N/A
Arrowstreet Capital Limited PartnershipSE00021488170,562022-06-28<0,5
Arrowstreet Capital Limited PartnershipSE00021488170,682022-06-080,56
MILLENNIUM INTERNATIONAL MANAGEMENT LPSE0002148817<0,52022-05-31
MILLENNIUM INTERNATIONAL MANAGEMENT LPSE00021488170,62022-05-27<0,5
MILLENNIUM INTERNATIONAL MANAGEMENT LPSE00021488170,532022-05-250,6
Marshall Wace LLPSE0002148817<0,52022-05-03N/A
Marshall Wace LLPSE00021488170,52022-04-27<0,5
Marshall Wace LLPSE0002148817<0,52022-04-110,5
Arrowstreet Capital Limited PartnershipSE00021488170,772022-04-060,68
WORLDQUANT LLCSE0002148817<0,52022-04-06N/A
Marshall Wace LLPSE00021488170,572022-04-05<0,5
WORLDQUANT LLCSE00021488170,572022-04-04<0,5
Marshall Wace LLPSE00021488170,672022-03-300,57
WORLDQUANT LLCSE00021488170,692022-03-230,57
Marshall Wace LLPSE00021488170,782022-03-220,67
Systematica Investments LimitedSE0002148817<0,52022-03-22N/A
Marshall Wace LLPSE00021488170,892022-03-090,78
WORLDQUANT LLCSE00021488170,72022-03-090,69
Systematica Investments LimitedSE00021488170,592022-03-09<0,5
WORLDQUANT LLCSE00021488170,632022-03-070,7
Marshall Wace LLPSE00021488170,92022-02-280,89
WORLDQUANT LLCSE00021488170,512022-02-250,63
WORLDQUANT LLCSE0002148817<0,52022-02-240,51
Marshall Wace LLPSE00021488170,892022-02-220,9
Systematica Investments LimitedSE00021488170,62022-02-110,59
WORLDQUANT LLCSE00021488170,512022-02-07<0,5
Marshall Wace LLPSE00021488170,992022-01-200,89
Systematica Investments LimitedSE00021488170,52022-01-180,6
Marshall Wace LLPSE00021488171,062022-01-140,99
Marshall Wace LLPSE00021488171,162022-01-071,06
Marshall Wace LLPSE00021488171,222022-01-041,16
Marshall Wace LLPSE00021488171,132021-12-291,22
Marshall Wace LLPSE000214881712021-12-231,13
Marshall Wace LLPSE00021488170,922021-11-261
Marshall Wace LLPSE00021488170,822021-11-180,92
WORLDQUANT LLCSE0002148817<0,52021-11-16N/A
Marshall Wace LLPSE00021488170,792021-11-100,82
WORLDQUANT LLCSE00021488170,562021-11-09<0,5
WORLDQUANT LLCSE00021488170,692021-11-040,56
Marshall Wace LLPSE00021488170,892021-11-010,79
Capital Fund Management SASE0002148817<0,52021-10-21N/A
WORLDQUANT LLCSE00021488170,772021-10-140,69
Marshall Wace LLPSE00021488170,992021-10-120,89
WORLDQUANT LLCSE00021488170,812021-10-110,77
Capital Fund Management SASE00021488170,512021-10-08<0,5
Marshall Wace LLPSE000214881712021-10-080,99
WORLDQUANT LLCSE00021488170,762021-10-080,81
Marshall Wace LLPSE00021488170,992021-10-071
Marshall Wace LLPSE00021488171,062021-10-050,99
WORLDQUANT LLCSE00021488170,612021-09-300,76
WORLDQUANT LLCSE00021488170,52021-09-240,61
Marshall Wace LLPSE00021488171,182021-09-151,06
Arrowstreet Capital Limited PartnershipSE00021488170,882021-09-020,77
Marshall Wace LLPSE00021488171,212021-09-011,18
Citadel Advisors LLCSE0002148817<0,52021-08-27N/A
Marshall Wace LLPSE00021488171,12021-08-271,21
Citadel Advisors LLCSE00021488170,572021-08-23<0,5
Arrowstreet Capital Limited PartnershipSE00021488170,92021-08-190,88
Marshall Wace LLPSE000214881712021-08-181,1
WORLDQUANT LLCSE0002148817<0,52021-08-18N/A
Arrowstreet Capital Limited PartnershipSE00021488170,812021-08-130,9
WORLDQUANT LLCSE00021488170,562021-08-11<0,5
Citadel Advisors LLCSE00021488170,692021-08-100,57
WORLDQUANT LLCSE00021488170,62021-08-100,56
Citadel Advisors LLCSE00021488170,742021-08-090,69
Arrowstreet Capital Limited PartnershipSE00021488170,72021-08-050,81
Citadel Advisors LLCSE00021488170,862021-08-050,74
Marshall Wace LLPSE00021488170,92021-08-051
Marshall Wace LLPSE00021488170,832021-08-020,9
Citadel Advisors LLCSE00021488170,942021-08-020,86
Citadel Advisors LLCSE00021488170,852021-07-290,94
Citadel Advisors LLCSE00021488170,92021-07-280,85
Marshall Wace LLPSE00021488170,722021-07-280,83
WORLDQUANT LLCSE00021488170,512021-07-260,6
Citadel Advisors LLCSE00021488170,82021-07-220,9
PDT Partners LLCSE0002148817<0,52021-07-22N/A
Arrowstreet Capital Limited PartnershipSE00021488170,682021-07-210,7
Arrowstreet Capital Limited PartnershipSE00021488170,712021-07-200,68
Citadel Advisors LLCSE00021488170,792021-07-200,8
Marshall Wace LLPSE00021488170,662021-07-200,72
Citadel Advisors LLCSE00021488170,822021-07-190,79
Marshall Wace LLPSE00021488170,72021-07-190,66
PDT Partners LLCSE00021488170,532021-07-19<0,5
PDT Partners LLCSE00021488170,652021-07-160,53
Citadel Advisors LLCSE00021488170,982021-07-160,82
Marshall Wace LLPSE00021488170,682021-07-160,7
Citadel Advisors LLCSE00021488171,032021-07-150,98
Marshall Wace LLPSE00021488170,542021-07-150,68
PDT Partners LLCSE00021488170,752021-07-150,65
Arrowstreet Capital Limited PartnershipSE00021488170,692021-07-120,71
Citadel Advisors LLCSE00021488170,812021-07-091,03
Arrowstreet Capital Limited PartnershipSE00021488170,72021-07-070,69
Citadel Advisors LLCSE00021488170,72021-07-020,81
Citadel Advisors LLCSE00021488170,622021-06-280,7
PDT Partners LLCSE0002148817<0,52021-06-240,75
PDT Partners LLCSE00021488170,522021-06-22<0,5
Arrowstreet Capital Limited PartnershipSE00021488170,612021-06-180,7
Citadel Advisors LLCSE00021488170,532021-06-160,62
Arrowstreet Capital Limited PartnershipSE00021488170,582021-06-110,61
PDT Partners LLCSE0002148817<0,52021-06-090,52
PDT Partners LLCSE00021488170,512021-06-02<0,5
Arrowstreet Capital Limited PartnershipSE00021488170,62021-05-170,58
Arrowstreet Capital Limited PartnershipSE00021488170,52021-05-100,6
WORLDQUANT LLCSE0002148817<0,52021-01-26N/A
Point72 Asset Management LPSE0002148817<0,52021-01-22N/A
WORLDQUANT LLCSE00021488170,582021-01-22<0,5
WORLDQUANT LLCSE00021488170,632021-01-150,58
WORLDQUANT LLCSE00021488170,532021-01-140,63
Point72 Asset Management LPSE00021488170,592021-01-11<0,5
Voleon Capital Management LPSE0002148817<0,52020-11-04N/A
Voleon Capital Management LPSE00021488170,542020-11-03<0,5
Systematica Investments LimitedSE0002148817<0,52020-10-29N/A
Voleon Capital Management LPSE00021488170,692020-10-270,54
Voleon Capital Management LPSE00021488170,72020-10-260,69
Voleon Capital Management LPSE00021488170,632020-10-220,7
Voleon Capital Management LPSE00021488170,52020-10-190,63
Voleon Capital Management LPSE0002148817<0,52020-10-060,5
Voleon Capital Management LPSE00021488170,572020-10-01<0,5
Voleon Capital Management LPSE00021488170,662020-09-250,57
Systematica Investments LimitedSE00021488170,52020-09-21<0,5
Voleon Capital Management LPSE00021488170,712020-09-090,66
Voleon Capital Management LPSE00021488170,62020-08-250,71
Voleon Capital Management LPSE00021488170,592020-08-200,6
Voleon Capital Management LPSE00021488170,692020-08-070,59
Voleon Capital Management LPSE00021488170,792020-08-030,69
Voleon Capital Management LPSE00021488170,922020-07-300,79
Voleon Capital Management LPSE00021488171,092020-07-280,92
Voleon Capital Management LPSE00021488171,262020-07-241,09
Voleon Capital Management LPSE00021488171,392020-07-231,26
Voleon Capital Management LPSE00021488171,442020-07-221,39
Voleon Capital Management LPSE00021488171,582020-07-201,44
Voleon Capital Management LPSE00021488171,62020-07-171,58
Voleon Capital Management LPSE00021488171,572020-07-161,6
Voleon Capital Management LPSE00021488171,642020-07-141,57
Voleon Capital Management LPSE00021488171,552020-07-101,64
Voleon Capital Management LPSE00021488171,712020-07-101,55
Voleon Capital Management LPSE00021488171,612020-07-061,71
Voleon Capital Management LPSE00021488171,512020-07-011,61
Systematica Investments LimitedSE0002148817<0,52020-06-30N/A
Voleon Capital Management LPSE00021488171,42020-06-251,51
Voleon Capital Management LPSE00021488171,392020-06-161,4
Voleon Capital Management LPSE00021488171,42020-06-151,39
WORLDQUANT LLCSE0002148817<0,52020-06-02N/A
Voleon Capital Management LPSE00021488171,392020-06-011,4
WORLDQUANT LLCSE00021488170,552020-05-29<0,5
WORLDQUANT LLCSE00021488170,622020-05-270,55
Voleon Capital Management LPSE00021488171,482020-05-261,39
WORLDQUANT LLCSE00021488170,572020-05-250,62
Voleon Capital Management LPSE00021488171,542020-05-251,48
WORLDQUANT LLCSE00021488170,622020-05-200,57
WORLDQUANT LLCSE00021488170,592020-05-130,62
WORLDQUANT LLCSE00021488170,62020-05-110,59
Voleon Capital Management LPSE00021488171,692020-05-081,54
WORLDQUANT LLCSE00021488170,52020-05-060,6
Voleon Capital Management LPSE00021488171,82020-05-061,69
Arrowstreet Capital Limited PartnershipSE0002148817<0,52020-05-05N/A
Voleon Capital Management LPSE00021488171,652020-05-041,8
Voleon Capital Management LPSE00021488171,522020-04-291,65
Voleon Capital Management LPSE00021488171,432020-04-281,52
Squarepoint Ops LLCSE0002148817<0,52020-04-27N/A
Voleon Capital Management LPSE00021488171,32020-04-271,43
Voleon Capital Management LPSE00021488171,212020-04-241,3
Voleon Capital Management LPSE00021488171,12020-04-201,21
WORLDQUANT LLCSE0002148817<0,52020-04-17N/A
WORLDQUANT LLCSE00021488170,52020-04-160,5
WORLDQUANT LLCSE00021488170,52020-04-16<0,5
Voleon Capital Management LPSE000214881712020-04-141,1
Squarepoint Ops LLCSE00021488170,582020-04-07<0,5
Arrowstreet Capital Limited PartnershipSE00021488170,522020-04-03<0,5
Squarepoint Ops LLCSE00021488170,692020-04-010,58
Systematica Investments LimitedSE00021488170,52020-03-30<0,5
Squarepoint Ops LLCSE00021488170,792020-03-270,69
Citadel Advisors LLCSE0002148817<0,52020-03-26N/A
Citadel Advisors LLCSE00021488170,522020-03-25<0,5
Squarepoint Ops LLCSE00021488170,872020-03-250,79
Voleon Capital Management LPSE00021488170,912020-03-241
Squarepoint Ops LLCSE00021488170,972020-03-230,87
Citadel Advisors LLCSE00021488170,652020-03-200,52
Squarepoint Ops LLCSE00021488171,092020-03-190,97
Squarepoint Ops LLCSE00021488171,182020-03-181,09
Squarepoint Ops LLCSE00021488171,232020-03-171,18
WORLDQUANT LLCSE0002148817<0,52020-03-17N/A
Citadel Advisors LLCSE00021488170,72020-03-130,65
Voleon Capital Management LPSE00021488170,82020-03-120,91
Marshall Wace LLPSE0002148817<0,52020-03-12N/A
Citadel Advisors LLCSE00021488170,692020-03-120,7
Voleon Capital Management LPSE00021488170,692020-03-110,8
Marshall Wace LLPSE00021488170,562020-03-11<0,5
Citadel Advisors LLCSE00021488170,542020-03-110,69
Voleon Capital Management LPSE00021488170,512020-03-090,69
WORLDQUANT LLCSE00021488170,592020-03-06<0,5
Marshall Wace LLPSE00021488170,682020-02-250,56
Squarepoint Ops LLCSE00021488171,32020-02-251,23
WORLDQUANT LLCSE00021488170,682020-02-200,59
WORLDQUANT LLCSE00021488170,782020-02-170,68
Marshall Wace LLPSE00021488170,762020-02-140,68
WORLDQUANT LLCSE00021488170,892020-02-120,78
WORLDQUANT LLCSE00021488170,912020-02-100,89
Squarepoint Ops LLCSE00021488171,212020-02-071,3
WORLDQUANT LLCSE00021488170,842020-02-070,91
WORLDQUANT LLCSE00021488170,752020-02-050,84
Squarepoint Ops LLCSE00021488171,172020-02-051,21
Marshall Wace LLPSE00021488170,812020-02-030,76
WORLDQUANT LLCSE00021488170,882020-01-300,75
WORLDQUANT LLCSE00021488170,872020-01-290,88
Squarepoint Ops LLCSE00021488171,22020-01-281,17
Marshall Wace LLPSE00021488170,72020-01-270,81
Squarepoint Ops LLCSE00021488171,112020-01-231,2
Marshall Wace LLPSE00021488170,622020-01-210,7
Squarepoint Ops LLCSE000214881712020-01-171,11
Marshall Wace LLPSE00021488170,532020-01-160,62
WORLDQUANT LLCSE00021488170,912020-01-150,87
WORLDQUANT LLCSE00021488170,822020-01-140,91
WORLDQUANT LLCSE00021488170,712020-01-100,82
Squarepoint Ops LLCSE00021488170,92020-01-091
WORLDQUANT LLCSE00021488170,642020-01-090,71
WORLDQUANT LLCSE00021488170,532020-01-070,64
Squarepoint Ops LLCSE00021488170,832020-01-070,9
Laddar sidan